11.H ja 11.M õpilastel oli kirjandustunnis luuletaja ja koolinõuniku Ernst Enno nädal. Sellel õppeaastal on mitmeid Ennoga seotud juubeleid. Möödub nii 150 aastat Enno sünnist ja 105 aastat, kui Enno Haapsallu koolinõunikuna tööle asus.

Nädala algul tutvuti Ennno elu ja loominguga. Ja siis mindi juba Enno radadele. Mindi nii Enno kodumaja kui ka mälestussamba juurde, puhati jalga Enno pingil, millel on tekst „Rõõmu, mure vulisev oja olen ma, kahest kokku igatsev laulja, rändaja“.

Käidi veel tutvumas Ernst Enno elu ja loomingut kajastava püsinäitusega Lääne Maakonna Keskraamatukogu lugemissaalis. Ilme Sepp, kes on üks parimaid Enno eluloo ja loomingu tundjaid Läänemaal, rääkis raamatukogus lugusid Ennost, tema perest ja sõpradest.

Vaata pildigaleriid siit