Esmaspäeval, 29. mail käisid sotsiaalsuuna õpilased Lõuna-Läänemaal, et tutvuda kesk- ja muinasaegsete muististega. Õppekäiku juhtis Läänemaa tuntuim arheoloog Mati Mandel.

Esimeseks objektiks oli Lihula linnuse varemed. Keskaegsetest linnustest tutvusime hiljem veel Virtsu vasallilinnuse varemetega, mida on viimastel aastatel renoveeritud.

Jalgsimatkal Salevere Salumäel tutvusime lausa 2000 aasta vanuse linnusega, tõsi objekti tähtsuse tajumine oli keeruline. Seevastu silmaallikas pakkus äratundmisrõõmu paljudele. Hiljem külastasime ka Vatla ehk Karuse muinaslinnust, mis oli üks Läänemaa võimsamaid muinaslinnuseid.

Kultusekividest omapäraseim oli Kokuta liukivi, mille on selgelt näha iseloomulikud lohud, mis viitavad kunagisele kasutusotstarbele.

Kalmetest tutvusime põhjalikumalt Kaseküla kivikirskalmetega, Kõmsi tarandkalmetega ja Lihula kalmeväljadega.

Kirikutest tutvusime seekord Ridala kirikuaia ja seal asunud hauakividega.

Tagasiteel peatusime ka kunagise Karuse köstrikooli asukohas, kuhu tänulikud kohalikud on püstitanud mälestuspingi. Sellel objektil seos vanema ajalooga puudub, ent andis tänuväärse võimaluse teha ühispilt.