8.-9. mail toimus Parim Eesti Õpilasfirma 2024 finaalvõistlus. Osales 26 õpilasfirmat 19st koolist.

LÜGist tunnustati finaalivääriliseks ÕF BioHoid: (fotol alates vasakult) Mariliis Tute, Carmo Lepp, Karmen Andres, Tõnu Robert Rand (10.LRST).

ÕFi juhendaja on Imbi Raudkivi.

Finaalvõistlusel anti lisaks esikolmikule välja kaheksa eriauhinda.

ÕF BioHoid tegevust tunnustati eripreemiaga „Kohaliku maapiirkonna tooraine väärindaja ja ettevõtluse edendaja“.

Preemia pani välja Maaelu Edendamise Sihtasutus ja preemia andis üle juhatuse liige ja võistluse žürii liige Meelis Annus. Annus mainis auhinda üle andes, et MES toetab säravate ideede elluviimist maapiirkondades ja nende üheks fookuseks on samuti keskkonnahoid – ÕF BioHoid lahendab oma tootega/tegevusega olulist probleemi – prügi sorteerimist. Rahalise preemia väärtus on 700 eurot.

Foto: Kretel Kuusk