Raamatukogu on avatud kogu koolipäeva.
Raamatukoguhoidja Anneli Ilves anneli.ilves(at)lyg.edu.ee 5624 2586
Teadmiseks raamatukogu kasutajale
Läänemaa Ühisgümnaasiumi raamatukogu kasutajateks võivad olla kõik Läänemaa Ühisgümnaasiumi õpilased, töötajad, vilistlased ja lastevanemad.
Raamatukogu teenused (kojulaenutus, kohalkasutus, teatmeteenindus, interneti ja andmebaaside kasutamine) on tasuta.
Raamatukogu kasutab tarkvara RIKS
Kojulaenutatavate teavikute tagastustähtaeg on kolm nädalat, õpikute tagastamine toimub kas peale kursuse lõpetamist või õppeperioodi lõpus.
Pikendada saab teavikute tagastamistähtaega kas raamatukogus, e-posti või telefoni teel.
Kaotatud või rikutud teavikud on raamatukogu kasutaja kohustatud asendama samade või raamatukogu poolt võrdväärseks tunnistatud teavikutega. Seda tehakse vastavalt kokkuleppele raamatukoguhoidjaga.
Raamatukogus saavad lugejad raamatuid laenutada ka iseteeninduse laenutusautomaadi kaudu. Laenutusautomaat on puutetundliku ekraaniga. Ekraani ees on juhised laenutamiseks ja tagastamiseks.
Arvutit võivad kasutada kõik raamatukogus lugejaks registreerunud.
Arvuti on mõeldud õppetööga seonduva materjali hankimiseks ja printimiseks.
Arvuti kasutaja kasutab arvuti seadmeid ja tarkvara sihtotstarbeliselt, ei muuda arvuti konfiguratsiooni, ei salvesta andmeid arvuti kõvakettale ilma raamatukoguhoidja loata, ei külasta tasulisi lehekülgi ning ei mängi arvutimänge.
Läänemaa Ühisgümnaasiumi raamatukogu kasutuseeskiri
Perioodika kooliraamatukogus
Ajakirjad: Imeline Teadus, Imeline Ajalugu, National Geographic Eesti, Eesti Loodus, Horisont, Kultuur ja Elu, Oma Keel, Värske Rõhk, Muusika, Vikerkaar, Akadeemia, Investor, Menet et Manu, Universitas Tartuensis, Tennis, Jooksja, Jalka, Kaitse Kodu, Sõdur
Ajalehed: Lääne Elu, Postimees, Õpetajate Leht
Kasulikke linke teaviku otsingul
Eestimaa raamatukogude elektronkataloogid RIKS ja URRAM
Siit leiad andmebaase, mis võimaldavad teha otsinguid Eesti suuremate raamatukogude ühiskataloogides.
Eesti andmebaasid:
E-kataloog ESTER – 15 Eesti suurema raamatukogu ühiskataloog, mis sisaldab kirjeid raamatute, perioodikaväljaannete, nootide, helisalvestiste, e-ressursside jms kohta
Eesti rahvusbibliograafia – registreerib Eestis kõigis keeltes ja välismaal eesti keeles avaldatud väljaanded, Eesti autorite teosed ja nende tõlked.
Eesti artiklite andmebaas ISE – Eestis ilmuvate ajakirjade, kogumike ja jätkväljaannete artiklite bibliograafiline andmebaas.
DIGAR – arhiveeritakse võrguväljaandeid, trükieelseid faile ja trükiste digiteeritud koopiaid. Sisaldab raamatuid, ajalehti, ajakirju, kaarte, noote, fotosid ja postkaarte. Arhiveeritud väljaanded on leitavad e-kataloogi ESTER ja Eesti Rahvusraamatukogus loodud bibliograafiaandmebaaside kaudu.
DIGARi Eesti ajalehed – portaali eesmärk on koondada ühte keskkonda ja teha kättesaadavaks kõik läbi aegade Eestis ilmunud või välismaal eesti keeles avaldatud digitaalselt välja antud ja digiteeritud ajalehed.