Praegune kuupäev

2023-2025

2020-2021

Tervisesuunas on võimalus saada teadmisi tervist mõjutavatest teguritest, tervislikest eluviisidest ja keskkonnast. Õpilane mõistab, et tervis on väärtus, mida tuleb hoida kogu elu. Omandatakse põhiteadmisi ja -oskusi tervislikest ja keskkonnateadlikest eluviisidest, tervislikust toitumisest, kehalise aktiivsuse tähtsusest tervisele ja töövõimele ning tervise taastamise võimalustest. Suunas õppimine toetab edasiõppimise võimalusi spordi- ja terviseteaduste valdkonnas (terviseedendus, füsioteraapia, sotsiaaltöö, kehakultuur, vabaajakorraldus jms).

Tervisesuuna matkapäev Läänemaal ja Vormsi saarel

21. mail käisid tervisesuuna õpilased matkakursuse praktilise tööna jalgsi- ja jalgrattamatkal. Jalgsi matkajad matkasid 20+10 km. Jalgrattaga matkajad läbisid 40km Vormsi saarel ja peale seda veel 10 km jalgsi matkamist Rohukülast Haapsallu.

Meie matkapäev algas varahommikul kell 7.45 Rohukülas, kust suundusime praamiga Sviby sadamasse. Sadamas laenutasime rattad, kuid juba 500 m sõidu järel läks üks ratas katki, mistõttu pidime tagasi pöörduma ja jalgratta terve vastu vahetama. Esimene sihtpunkt oli Suuremõisa, kus avastasime vanu varemeid. Jätkasime teekonda Saxsby tuletorni juurde, kuid kahjuks ei pääsenud me torni tippu, kuid vaade oli sellegipoolest kaunis. Läbisime Kersleti küla ja jõudsime Olavi kirikuni, mis eristus oma torni puudumise poolest. Kalmistul nägime haruldasi rõngasriste, mida igal pool ei kohta. Järgmine peatuspaik oli Hullo küla, kus külastasime kohaliku kauplust – Hullo kaubamaja. Nägime ka koolimaja ja staadionit, mis tekitas õpetajates suurt vaimustust. Hullost edasi sõitsime Rumpo poolsaarele. Poolsaarel kohtasime seal karjatatavaid veiseid ning hobuseid. Poolsaare tipus tegime väikese puhkepausi ja sõime lõunat ning mõned käisid Rumpo poolsaare tipus ujumas. Lõpuks saabus aeg tagasi sadamasse sõita ja mandrile naasta. Rohukülas ootasid meid jalgsimatka ette võtnud matkajad, kelle teekond kulges Haapsalust Valgevälja karjäär – Pusku ja sealt Kiltsi lennuvälja angaaride juurest Rohukülla.

Rohukülla jõudes algas jalgsimatk Haapsallu, kus päeva lõpuks lõppes meie pikk seiklus. Päeva lõpuks olid kõik küll väsinud, kuid päev oli põnev ja täis meeldejäävaid hetki. Kõik õpilased olid väga tublid ja meeleldi võtaksid nad ette sarnase matka ka tulevikus.

Ave-Liisa Aasmäe ja Ruth Bachman, 10.LRST õpilased

Õpilaste mõtteid matkast:

„Matk meeldis, et sai õues olla ja ilma nautida“  „Tore oli omade inimestega käia ja teha!“ „Kõik, terve see päev oli hea ja jäi meelde!“ „Meeldis see, et käisime kohtades, kus ma polnud varem käinud“; „Mulle meeldis Hullo külastus ja Rumpo poolsaar“,  „Mulle meeldis kõige rohkem teekond Rohukülla, sest oli põnev. Kuigi kõige rohkem jäi meelde, kuidas jalad valutasid“.

Vaata pildigaleriid siit

Tervisesuuna esimene suunapäev

9. veebruaril käisid tervisesuuna õpilased oma esimesel suunapäeval. Esmalt külastasime Otepää talispordimuuseumit, kus giid jutustas iga eseme tutvustamisel põnevalt kaasa. Muuseumis nägime Eesti kõige vanemat suusapaari ja igasugu sädelevaid medaleid erinevate lugudega.

Peale seda läksime vaatama kahevõistluse maailmakarika etappi Tehvandil. Esimesena oli kavas 10 km pikkune murdmaasuusatamisdistants, peale seda olid suusahüpped. Eestlane Kristjan Ilves oli peale esimest ala 4. kohal, suusahüpete järel tõusis ta teisele kohale.

Õpilased arvasid, et nad said juurde väga palju uusi teadmisi ja ka palju muud põnevat. Võistlust oma silmaga näha ja päriselt kohal olla, oli silmaringi avardav kogemus. Üliäge, et selline võimalus anti käia ja näha võistlust kohapeal. Kogesime omal nahal, kuidas rahvas elas enda lemmikutele kaasa, mis tekitas publikus ühtse tunde.

Keilin Paimets, 10.LRST õpilane

keyboard_arrow_up